Łóżko w szafie - Za mało miejsca? Jest go więcej, niż myślisz

Łóżko w szafie - Za mało miejsca? Jest go więcej, niż myślisz

Jeśli w Twojej sypialni lub kawalerce większość miejsca zajmuje łóżko, z pewnością oddałbyś wiele, by w ciągu dnia mogło magicznie zniknąć, dając Ci więcej przestrzeni do życia. Ania Langer, właścicielka sklepu Henkobed, doskonale pamięta to uczucie.

Zaczęło się od Chaplina

Bardzo lubiliśmy z mężem nasze małe mieszkanko, ale kiedy pojawiły się dzieci, nagle nasz przytulny kąt stał się zwyczajnie za ciasny – opowiada Ania. Któregoś dnia siedzieli na placu zabaw – po jednej z tysiąca nocy ledwie przespanych na nieziemsko niewygodnej kanapie. Patrzyli na dokazujące potomstwo, które w domu nie miało za bardzo gdzie się pobawić i zastanawiali się, jak długo jeszcze tak wytrzymają. – Powiedziałam wtedy do męża: „Szkoda, że nie możemy mieć takiego łóżka jak w którymś filmie Chaplina – pamiętasz? Chowało się do szafy”. Mąż spojrzał na mnie badawczo i spytał: „A kto powiedział, że nie możemy?”.

Swoje pierwsze łóżko w szafie Ania zaprojektowała niedługo później. – Patrząc na moje rysunki stolarz podrapał się po głowie i stwierdził: „Wie pani, zrobić – zrobię, tylko zero gwarancji, że to będzie działać” – wspomina ze śmiechem. Ale zadziałało, dając początek nowej pasji Ani.

Dziś założony przez nią sklep internetowy Henkobed oferuje szeroki wybór innowacyjnych mebli pozwalających na optymalne wykorzystanie przestrzeni. – Wiele rozwiązań projektujemy zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta, ale sprzedajemy również gotowe systemy meblowe: niezwykle proste w montażu i użytkowaniu – tłumaczy Ania.

Łóżkowe bestsellery

Doskonałym przykładem jest tutaj łóżko w szafie firmy Murphy Wallbed Systems – Next Bed. Estetyczna rama ze sprężynującymi  listwami drewnianymi, pozwala na dobranie dowolnego materaca, zapewniając komfortowy sen oraz gwarancję bezawaryjnego działania przez długie lata.

Innym rozwiązaniem dla osób, które pragną „pozbyć się” łóżka w ciągu dnia i zyskać więcej przestrzeni do pracy lub wypoczynku, jest łóżko szwedzkiej firmy Bedaway, podnoszone do sufitu na zasadzie przeciwwagi. Można je zamontować w pomieszczeniach o zróżnicowanej wysokości dzięki teleskopowej kolumnie podtrzymującej obudowę.

Nie ma rzeczy niemożliwych!

Pomyśl, jak inaczej wyglądałby Twój dzień, gdybyś miał miejsce na poranną gimnastykę. O ile bardziej komfortowo spędzalibyście u Ciebie czas z przyjaciółmi i o ile łatwiej byłoby Ci sprzątnąć swoje cztery kąty, gdyby Twoje łóżko mogło po prostu zniknąć! Jego miejsce może w ciągu dnia zająć biurko z laptopem, regał z książkami lub kącik do zabaw dla dzieci. – Paradoksalnie, ograniczona przestrzeń nie musi Cię w niczym ograniczać – mówi Ania – Pokaż nam swoje wnętrze, a my powiemy Ci, jak je sprytnie urządzić.

Prześlij zdjęcie pomieszczenia na adres kontakt@henkobed.pl, a projektanci Henkobed podpowiedzą Ci, które rozwiązanie pozwoli Ci zyskać najwięcej miejsca.

Opublikowano 2019-01-21 Home, Opisy i recenzje 5630
Porównaj 0
Poprzedni wpis
Następny wpis