Łóżko chowane z sofą czyli funkcjonalność na małej przestrzeni

Łóżko chowane z sofą czyli funkcjonalność na małej przestrzeni

Gdy mamy do dyspozycji małe mieszkanie, często czujemy się zmuszeni do wyboru między estetyką a funkcjonalnością. Efektowne meble i wnętrze lokalu robią ogromne wrażenie, ale przeważnie są niezbyt wygodne oraz zabierają sporo miejsca. Z innej strony, minimalizm i surowy, a wręcz wojskowy porządek pozwolą na komfortowe użytkowanie domowej przestrzeni. Istnieje jednak metoda na to, by mieć wystrój i wspaniały, i wygodny - łóżko w szafie z sofą.

Co to za ciekawa rzecz?

Ów sprzęt jest połączeniem szafy, łóżka do spania i sofy. Wszystkie elementy po złożeniu zajmują niewielką ilość miejsca oraz wyglądają jak zwykła, zgrabna szafka. Po jej otwarciu nie staniemy jednak twarzą w twarz z ubraniami, a z łóżkiem, które się w niej kryje. Łóżko można rozłożyć jednym ruchem - jest tak zrobione, by składanie i otwieranie nie wymagało siły. To jednak nie koniec niespodzianek, bo pod lub za łóżkiem zawiera się pełnowartościowa sofa. Zależnie od marki, sposoby obsługi i mechanizmu mogą się od siebie różnić, ale łóżko w szafie z sofą, jak sama nazwa wskazuje, zwykle będzie łączyć te trzy funkcje.

Gdzie sprawdzi się takie łóżko w szafie z sofą?

Nawiązując do kwestii z początku artykułu - stanowi to lekarstwo na problemy z ograniczonym metrażem. Na dzień składamy łóżko i cieszymy się pustą podłogą lub podłogą odrobinę zajętą przez piękną sofę, a na noc zamieniamy to w wygodne miejsce z dobrym materacem. Każdy mały lokal będzie więc dobrym miejscem na postawienie takiego mebla.

Zalety łóżko-sofy można zastosować też w salonie. Na co dzień może stać sobie udając szafę lub być na stałe jako sofa, aby w razie potrzeby przenocowania dodatkowej osoby można było skorzystać z funkcji spania. To bezcenna pomoc w czasie świąt i innych rodzinnych zgromadzeń.

Łóżko w szafie z sofą będzie również świetnym wyposażeniem w pokoju dziecka lub nastolatka. Niechęć młodych ludzi do sprzątania dotyka prawie każdą rodzinę. Z takim wielozadaniowym meblem dziecku będzie dużo łatwiej zachować w porządek wokół siebie, bo codzienne składanie i rozkładanie uniemożliwi składowanie zbędnych rzeczy na łóżku czy pod nim.

Okazuje się, że ów projekt, łączący w sobie trzy różne meble, to ciekawa oferta dla wielu osób, posiadających całkiem różne gusta i mieszkania. Kompaktowość i nowatorskie rozwiązania w branży meblowej to gorący trend, za którym warto podążać. Dzięki 'sprytnym' meblom oszczędzimy czas, miejsce oraz swoje nerwy oraz zyskamy estetyczny design w własnym domu.

Opublikowano 2019-12-09 Home, Poradniki 5756
Porównaj 0
Poprzedni wpis
Następny wpis