Łóżko chowane w szafie - czy warto je mieć? Jakie są opinie o łóżkach w szafie? Jakie wady i zalety mają łóżka składane do szafy

Łóżko chowane w szafie - czy warto je mieć? Jakie są opinie o łóżkach w szafie? Jakie wady i zalety mają łóżka składane do szafy

Na te pytania spróbujemy sobie wspólnie odpowiedzieć w poniższym artykule.


O łóżku w szafie opinie możemy posiadać różne opinie, ale na pewno wszyscy się zgodzimy, że potrafi nam pomóc zaoszczędzić sporo miejsca, więc dobrze sprawdzi się w kawalerce.To właśnie Klienci mający w mieszkanie o niewielkim metrażu są główną grupą docelową dla producentów łóżek chowanych w szafie. Coraz częściej szafa z łóżkiem jest jednocześnie rozbudowana o chowane biurko czy blat roboczy. Sprawia to dodatkowe zaoszczędzone metry w niewielkim mieszkaniu.

Łóżko w szafie przyda się również, jeśli nasz pokój jest trudny do umeblowania, a zarazem meble, jakie posiadamy mają tylko jedno zastosowanie. Takie łóżko w szafie to istne dwa w jednym! Szafa, łóżko, a czasem i wspomniane wcześniej biurko, a nawet regał! Czego potrzebować więcej?

No dobrze, oszczędność miejsca to jedno, ale czy łóżko w szafie jest wygodne? Jakie mogą być trudności z łóżkiem w szafie?


To, czy łóżko w szafie jest łatwe w użyciu zależeć będzie od zastosowanych rozwiązań. Współczesne łóżka w szafie otwierają się  i zamykają bez żadnego problemu. Zawdzięczane to jest wykorzystaniu siłowników hydraulicznych bądź sprężynowych, które wspomagają użytkownika. Coraz częściej sprzedawane są również łóżka w szafie na pilota, wtedy łóżko w szafie się składa i rozkłada bez żadnego wysiłku, ale trzeba się liczyć z długim czasem otwierania i zamykania, oraz hałasem mechanizmu. Komfort łóżek w szafie zależy od wykorzystanego materaca. Czy będzie to materac:

  • piankowy,
  • kieszeniowy,
  • a może kieszeniowo-piankowy?

To już sprawa indywidualnego zamówienia. Jedno jest oczywiste - na wygodnym łóżku w szafie można się wyspać, o ile wybierzemy dla siebie odpowiedni materac - ważna jest zarówno jego miękkość, jak i rozmiar. Większe materace i cięższe wymagają najmocniejszych mechanizmów.

Jakie są opinie o łóżkach w szafie? Czy warto łóżko chowane do szafy mieć w własnym domu?


Zdecydowanie warto kupić łóżko w szafie, szczególnie, gdy mamy niewiele miejsca w bloku. Takie łóżko chowane w szafie rozwiąże problem braku miejsca w mieszkaniu. Kto z nas nie miał problemu z ekspresowym pościeleniem łóżka w sytuacji nagłych odwiedzin znajomych? W parę sekund łóżko kryje się w szafie, a pokój staje się zauważalnie większy. No dobrze, a gdzie trzymać pościel? W tym celu używa się paski mocujące, dzięki którym pościel pozostaje na materacu i kryje się w szafie z łóżkiem. Alternatywnie można również przechowywać pościel w pojemniku poza łóżkiem, ale nie jest to polecane ze względu na chęć oszczędzenia miejsca.

Jaka jest żywotność łóżka w szafie? Ile czasu łóżko w szafie będzie sprawne? Co zrobić by łóżko w szafie długo działało?


Dobrze by było, gdyby łóżko w szafie wytrzymało 10 lat. Przy założeniu, że łóżko chowamy niemal każdego poranka, a wieczorem je wyciągamy, powinno wykonać dla nas grubo ponad 3000 złożeń i rozłożeń. To dużo! Najsłabszym elementem jest tu mechanizm, dlatego w obawie o jego żywotność warto nie składać łóżka wtedy, jeśli nie jest to niezbędne, lub zastosować najmocniejszy sprężynowy mechanizm na rynku.

Opublikowano 2019-12-09 Home, Poradniki 8282
Porównaj 0
Poprzedni wpis
Następny wpis