Co to półkotapczan, i dlaczego warto go mieć

Co to półkotapczan, i dlaczego warto go mieć

Gdy nasz pokój jest nieduży, każdy metr pomieszczenia jest niezmiernie cenny. Ludzie próbowali od dawna już szukać rozwiązań na lepsze wykorzystanie powierzchni pokoju. W latach 70. były popularne meblościanki i półkotapczany PRL. Co to takiego ten półkotapczan z PRL. To po prostu poziomo otwierane łóżko chowane w szafie. Dziś mamy dostępnych na rynku bardzo dużo atrakcyjnych rozwiązań. Pozwalają one na eleganckie i funkcjonalne wykorzystanie ograniczonej powierzchni.

Co to jest półkotapczan?

Półkotapczan jest meblem, który z zewnątrz, zamknięty przypomina zwykłą szafę. To tak zwany półkotapczan poziomy. Gdy materac będzie podnoszony wzdłuż krótszego boku, to będzie półkotapczan pionowy i będzie podobny do normalnej szafy.

Półkotapczan PRL

Półkotapczan to mebel, który pojawił się w Polsce w czasach PRL. Pierwsze modele były bardzo proste. Nie miały żadnych przeciwwag, czy siłowników. Były masywne i ciężkie. Używanie ich było bardzo trudne. W tamtych czasach możliwość upchnięcia większej rodziny w małym mieszkaniu była kluczowa. W tamtych czasach nikomu nie śniło się o np. półkotapczanie z sofą.

Półkotapczan z biurkiem

Często półkotapczany z biurkiem są wybierane do pokojów młodzieżowych. Będzie to półkotapczan poziomy, a biurko bez sprzątania schowa się pod spód, kiedy rozłożysz łózko. Często to rozwiązanie nazywa się półkotapczan młodzieżowy.

Półkotapczan z sofą

Na OLX półkotapczan można kupić, można też zamówić u stolarza. Jednak najfajniej zrobić samemu.

Półkotapaczan — zalety

  • oszczędza miejsce
  • intryguje znajomych i gości
  • łatwo i szybko składasz i rozkładasz, bez ścielenia.
  • odzyskujesz cenne metry mieszkania, na hobby lub dla wygody
  • Może stać w salonie lub garderobie, zawsze pasuje.

Gdy kupujesz z OLX półkotapczan, sprawdź czy nie jest uszkodzony, czy mechanizm łatwo chodzi.

Półkotapczan opinie

Każdy kto kupi półkotapczan poziomy, czy półkotapczan podwójny, na pewno będzie zadowolony. Wreszcie się wyśpi, a jego kręgosłup odpocznie, Możliwość stosowania dowolnego materaca pozwala na naprawdę komfortowy sen. Każdy półkotapczan zapewni spokojny sen. 

półkotapczan z biurkiem

Opublikowano 2020-03-10 Home, Opisy i recenzje 7240
Porównaj 0
Poprzedni wpis
Następny wpis